Menu

Senior

22. september - 2017 kl. 08:01
Mesterrække fodbold på stadion
17. september - 2017 kl. 17:44
Holbæk B&I - Karlslunde IF
10. september - 2017 kl. 11:51
LSF - Karlslunde IF
03. september - 2017 kl. 11:54
Karlslunde IF - Herlev
28. august - 2017 kl. 10:17
Udekamp mod Fredensborg BI
19. august - 2017 kl. 11:05
Karlslunde IF - Kastrup BK
15. august - 2017 kl. 08:45
FA 2000 - Karlslunde IF
05. august - 2017 kl. 10:34
20170811 Slagelse B&I
10. juli - 2017 kl. 07:33
Ny førsteholdstræner
09. juli - 2017 kl. 10:28
Nyt program for Danmarksserieholdet
Nyere
Side 1 af 2
Ældre

Hovedsponsor

Kampe på Karlslunde Stadion
September 2017
23.
lørdag
09.30
Karlslunde IF
2 - 6
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
23.
lørdag
09.30
Karlslunde IF
4 - 1
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
AIK 65 Strøby Fodbold
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
23.
lørdag
11.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
BK Avarta
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
23.
lørdag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
livescore
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Ringsted IF
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
23.
lørdag
15.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Ringsted IF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
24.
søndag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Bane 3 (11-mands)
Taastrup FC
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 3 (11-mands)
24.
søndag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
livescore
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 5
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
Himmelev-Veddelev BK
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
24.
søndag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 5
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
Hundige BK
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
24.
søndag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
Køge Nord FC
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
26.
tirsdag
17.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Kunsten B (8-mands)
Glostrup
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten B (8-mands)
27.
onsdag
17.45
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
M+40
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår • Pulje 2
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Taastrup FC
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
30.
lørdag
09.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
Haslev FC
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
30.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Ølstykke FC
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
30.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Bane 3 (11-mands)
Næstved I.F.
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 3 (11-mands)
30.
lørdag
11.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
FC Lejre
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
30.
lørdag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
RB 1906
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
30.
lørdag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 6
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Taastrup FC
Omklædning 3
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
30.
lørdag
15.30
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Ishøj IF
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
Jyllinge FC
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
1.
søndag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
Taastrup FC
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
3.
tirsdag
19.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 2 - Efterår • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Ejby IF Fodbold
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
4.
onsdag
17.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 - Efterår • Pulje 6
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
Køge FC
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
5.
torsdag
18.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
Asnæs BK
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
7.
lørdag
09.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
Fløng-Hedehusene Fodbold
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
7.
lørdag
11.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
FFB
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
7.
lørdag
11.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
Vindinge IF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
7.
lørdag
11.30
Karlslunde IF
Omklædning 5
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
Næstved FC 77
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
7.
lørdag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 6
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Stenløse BK
Omklædning 3
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
7.
lørdag
13.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
Ballerup BK
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 2 (11-mands KUNST)
8.
søndag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 5
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
RB 1906
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
8.
søndag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
Køge BK
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
8.
søndag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
Brøndbyernes IF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
8.
søndag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 5
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
Fløng-Hedehusene Fodbold
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
10.
tirsdag
17.15
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 - Efterår • Pulje 6
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
BSF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
11.
onsdag
17.30
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 4
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
Bane 4 (11-mands)
Bjæverskov IF "Frem"
Omklædning 2
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
Bane 4 (11-mands)
12.
torsdag
17.15
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
M+40
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår • Pulje 2
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
Siff, Solrød
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
14.
lørdag
09.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
FC Holte
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
14.
lørdag
09.30
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
Brøndbyernes IF (2)
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 5 (8-mands)
14.
lørdag
11.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Mosede BK
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
14.
lørdag
13.30
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Næstved I.F.
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
14.
lørdag
15.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Vemmelev SGI
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
15.
søndag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
Ejby IF Fodbold
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 6 (8-mands)
21.
lørdag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 6
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
FA 2000
Omklædning 3
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
26.
torsdag
17.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Store Lyngby IF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
28.
lørdag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Albertslund IF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
29.
søndag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Virum-Sorgenfri BK
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
November 2017
4.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
BSV-HUI
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
4.
lørdag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 6
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Fredensborg BI
Omklædning 3
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
4.
lørdag
15.30
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
Bane 1 (opvisningsbanen)
Glostrup
Omklædning 2
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
Bane 1 (opvisningsbanen)
5.
søndag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01) Efterår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Hillerød Fodbold
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)

Nyheder

Øvrige sponsorer