Menu
Senior 13. februar kl. 07:49
17 årig på Danmarksserieholdet
Senior
07. februar kl. 07:47 Tyvstart
Senior
16. januar kl. 20:57 2018 Kampen er i gang
Senior
05. januar kl. 11:18 Ny træner til Danmarksserieholdet
Senior
06. november kl. 11:41 Vinterpause i Danmarksserien
Bestyrelsen 25. december kl. 15:24
Cashpoint og Karlslunde IF, fodbold
Bestyrelsen
15. november kl. 17:54 Indkaldelse til Generelforsamling - opdateret!
Bestyrelsen
01. november kl. 10:42 Ændring af vedtægter
Bestyrelsen
19. juni kl. 09:49 Revideret regnskab
Bestyrelsen
02. juni kl. 17:35 Indkaldelse til

Hovedsponsor

Cashpoint.dk LIVESCORE.in flashScore.dk. Cashpoint.dk

Øvrige sponsorer

Kampe på Karlslunde Stadion
Februar 2018
24.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Hvalsø IF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
25.
søndag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
Høje Tåstrup IF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
25.
søndag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
BSV-HUI
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
26.
mandag
20.45
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
M+32
M+32 8M VinterBold • Pulje 2
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Greve Fodbold
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
28.
onsdag
20.45
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
M+40
M+40 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Avedøre IF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Marts 2018
1.
torsdag
20.45
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
M+32
M+32 2 VinterBOLD • Pulje 2
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
FC Ishøj
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
2.
fredag
18.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
Jyllinge FC
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
3.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U12
U12 Drenge D (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Kunsten B (8-mands)
Greve Fodbold
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Kunsten B (8-mands)
3.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Køge Nord FC
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
3.
lørdag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Viby IF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
4.
søndag
09.36
Karlslunde IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 10
Karlslunde Stadion
Kunst B - 5-mands
HB
Karlslunde Stadion
Kunst B - 5-mands
4.
søndag
09.36
Karlslunde IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 14
Karlslunde Stadion
Kunst C - 5-mands
Næstved I.F.
Karlslunde Stadion
Kunst C - 5-mands
4.
søndag
09.54
Karlslunde IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 14
Karlslunde Stadion
Kunst D - 5-mands
FC Holte (2)
Karlslunde Stadion
Kunst D - 5-mands
4.
søndag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Vallensbæk IF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
9.
fredag
18.30
Karlslunde IF
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 2
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
Bagsværd BK
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
10.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
AB
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
10.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Herstedøster IC
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
10.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Vallensbæk IF (2)
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
11.
søndag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) VinterBOLD • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
TFC Odsherred
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
11.
søndag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U17
U17 Drenge 1-2 (01-02) VinterBOLD • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
Solrød FC
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
17.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) VinterBOLD • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
Vemmelev SGI
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
17.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Kværkeby IF
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
17.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Himmelev-Veddelev BK
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
17.
lørdag
11.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Nykøbing FC
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
18.
søndag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U17
U17 Drenge 1-2 (01-02) VinterBOLD • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
B. Frem
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
21.
onsdag
20.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
M+32
M+32 2 VinterBOLD • Pulje 2
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
Kunsten 11-mands
Rødovre
Omklædning 1
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
Kunsten 11-mands
23.
fredag
18.30
Karlslunde IF
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 2
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
LSF
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
24.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U12
U12 Drenge D (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Køge Nord FC
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
24.
lørdag
11.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (03) forår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
Slagelse B&I
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
24.
lørdag
11.30
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Køge BK
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
25.
søndag
12.00
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
Greve Fodbold
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten A (8-mands)
29.
torsdag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 6
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
LSF
Omklædning 3
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
April 2018
3.
tirsdag
19.15
Karlslunde IF
Omklædning 4
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (03) forår • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
Farum BK (2)
Omklædning 1
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
7.
lørdag
13.00
Karlslunde IF
Omklædning 6
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 1
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
Holbæk B&I
Omklædning 3
Karlslunde Stadion
Bane 1 (opvisningsbanen)
7.
lørdag
15.00
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
FC Ishøj
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands

Nyheder

Lotteri sponsorer